איך בוחרים חברת קידום אתרים

איך בוחרים חברת קידום אתרים?

קידום אתרים הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בחבילת ניהול אתרים. למעשה, מדובר באלמנט המרכזי, שממנו נובעות כמעט כל הפעולות באתר. המטרה היא קידום בגוגל, ולשם כך צריך לבחור חברה או ספק שירות איכותיים במיוחד.

קידום אתרים הוא תהליך מתמשך, שבאופן אידיאלי לא נפסק לאורך כל חיי האתר. לכן, מדובר בהוצאה לא קטנה לאורך זמן. עם זאת, כאשר בוחרים מקדם אתרים טוב, זוהי ההשקעה המשתלמת ביותר.

בעלי אתרים רבים מחפשים עסקות זולות בתחום קידום אתרים – כבר עכשיו נוכל להגיד לכם במידה די גדולה של ודאות, שמי שמציע דיל זול מדי בתחום ה-SEO, כנראה שלא יעזור לכם להשיג ביצועים טובים. בנוסף, כדאי לזכור שלחברה גדולה בתחום קידום האתרים אין דווקא יתרון לעומת עצמאי שעוסק בתחום לבד או עסק קטן יותר. להיפך – החברות הגדולות לרוב לא מסוגלות להעניק שירות אישי ופרטני לכל לקוח, ועסוקות יותר במכירות מאשר קידום האתרים בפועל.

קידום אתרים הוא אכן תהליך ארוך ומתמשך, ולכן יש חברות קידום לא מעטות שדורשות מהלקוחות התחייבות לתקופה של חצי שנה, שנה ואפילו יותר, על מנת להבטיח שניתן יהיה לראות תוצאות. עקרונית אין בכך פסול, אולם כלקוחות, ודאו שיש לכם אפשרויות יציאה סבירות מהחוזה, על מנת שתוכלו להחליף את חברת קידום האתרים במידה שהיא לא מספקת את הביצועים הצפויים.

בדקו את רשימת הלקוחות של החברה, והאם אכן הם מקודמים על ידה.

בקשו לקבל המלצות מלקוחות קיימים של החברה.

הסתכלו באתר האינטרנט של חברת הקידום, ונסו להבין מי עומד מאחוריה ומי מנהל אותה. אם נתקלתם בחברה ששומרת על עמימות בהקשר הזה, מדובר בסימן אזהרה ברור.

בקשו לדעת מה בדיוק השירותים הכלולים בחבילת הקידום: האם אתם מקבלים דו"חות על בסיס קבוע? האם זה כולל יצירת תכנים עבור האתר? באילו כלים משתמשת החברה כדי לנתח את הטראפיק? האם זה כולל בניית קישורים ועוד. אם אתם לא מקבלים תשובות מספקות – כדאי לחפש קידום אתרים במקום אחר.

לקריאה נוספת מזווית אחרת: 13 סימנים שבחרתם חברת קידום גרועה