אתר וויקס איטי

אתרי וויקס איטיים – המחיר של אתר לא מקצועי

אחת מהתלונות המרכזיות של משתמשים באתרי וויקס, היא שהאתר שלהם איטי. הדבר בולט במיוחד כשהאתר נטען במובייל – אתרי וויקס איטיים במיוחד כשנכנסים אליהם מטלפונים סלולריים. לא מדובר על הפרשים קטנים מול אתרי וורדפרס איכותיים, למשל, אלא על זמני טעינה גרועים במיוחד של מעל 10 שניות.

למה אתר איטי זה גרוע?

הסטנדרט במהירות אתרים גבוה מאוד היום. אתר צריך להיטען ב-2 שניות או פחות. אתר איטי פוגע בכם בשני מישורים עיקריים – המשתמשים ומנועי החיפוש. ברור לחלוטין שהגולשים לא יישבו ויחכו 10 שניות עד שהאתר שלכם יעלה. אתרי וויקס עלולים להיות אפילו יותר איטיים מזה. אתרים איטיים כאלה חווים אחוזי נטישה גבוהים. אם מדובר באתר תדמיתי – לא תקבלו ממנו פניות. ואם מדובר באתר מכירות, זה אפילו יותר גרוע וישפיע לרעה על הצלחת העסק שלכם.

הסיבה השנייה שבגינה עדיף אתר מהיר על פני אתר איטי, היא מנועי החיפוש, וספציפית – גוגל. אתרים איטיים מדורגים נמוך יותר במנועי החיפוש, ואתרים איטיים מאוד פשוט לא יופיעו בעמודים הראשונים של גוגל. זו רק אחת הסיבות שבגללה לא רואים הרבה אתרי וויקס מדורגים גבוה בגוגל, ולמה הביטוי "קידום אתרי וויקס" הוא די מגוחך בפני עצמו.

אתר וויקס איטי – מה אפשר לעשות?

הפתרונות המוצעים מוגבלים מאוד. אתם יכולים להשתמש בכלים שונים של וויקס להאצת האתר, לכווץ את נפח התמונות, להימנע משימוש באנימציות ובאופן כללי להשתדל להעמיס על האתר כמה שפחות. אבל כאן נגמרות האפשרויות שלכם: אתם לא יכולים לגעת בקוד, לעשות אופטימיזציה אמיתית או להחליף אחסון. אלה כלים חשובים מאוד בהאצת אתרים, והם פשוט לא זמינים לבעלי אתרי וויקס.

זה המחיר של אתר לא מקצועי, עם כלים מוגבלים ומחיר שנראה זול על פניו – אתם פשוט לא יכולים לעשות כל מה שצריך כדי לייצר אתר אופטימלי. אולי נדמה לכם שהאתר זול יותר ומשתלם יותר, אבל למעשה הוא מייצר עבורכם הרבה פחות ערך מאתר שבנוי נכון ובקוד פתוח – ולכן אם לוקחים בחשבון את כל הפרמטרים, אתרי וויקס יוצאים יקרים יותר ומשתלמים פחות, בוודאי אם מדובר באתר עסקי או אתר מכירות.

וורדפרס מנצחת את וויקס במבחן הביצועים

אם יש לכם אתר וורדפרס, לעומת זאת, וגם אם הוא נבנה בצורה לא מקצועית והוא כרגע איטי – יש הרבה מאוד מה לעשות כדי לשפר את המהירות שלו. אתם יכולים לקרוא כאן מדריך לשיפור מהירות אתר וורדפרס. ניהול אתרים איכותי בשוטף הוא הפתרון האולטימטיבי להאצת האתר: אשת מקצוע בתחום זה, יכולה לעשות הרבה עבור האתר שלכם – מהסרת תוספים והחלפתם בקוד נטו, דרך שימוש בתוספי קאש ועד בחירה נכונה של שרתי אחסון עבורכם. אפשר לשפר את ביצועי האתר באופן נקודתי וחד פעמי, אבל חשוב להישאר עם האצבע על הדופק ולטפל בבעיות מהירות שצצות עם הזמן.

אתר הוויקס שלכם איטי? הגיע הזמן להעביר אותו לוורדפרס ולתת לעצמכם בסיס איכותי יותר באינטרנט.