אתר תדמיתי לעסק – האם זה באמת חובה?

"אני לא צריך לקוחות חדשים, יש לי מספיק מפה-לאוזן".

"אין לנו זמן להתעסק בזה ואנחנו לא צריכים אתר אינטרנט".

"ניהול אתר זה המון עבודה ולא שווה את המאמץ".

"לא צריך אתר, יש לנו דף פייסבוק".

אלה רק חלק מהטיעונים שבעלי עסקים משמיעים כשהם נשאלים למה אין להם אתר אינטרנט. האם אתר אינטרנט הוא באמת חובה עבור כל עסק, גם אם הוא לא צריך אותו למטרות שיווקיות? במילה אחת: כן. ובקצת יותר מילים – למה באמת צריך אתר תדמיתי לעסק?

נצא מנקודת הנחה שבאמת אין לכם צורך באתר תדמיתי לצרכי שיווק: החברה משגשגת ומצליחה, יש המון לקוחות שמגיעים ואין לכם צורך בערוץ שיווקי או פרסומי נוסף באינטרנט. מי שרוצה למצוא אתכם – מוצא בקלות באמצעות אינדקסים שונים, פרסומים או מדיה חברתית.

גם אם זה נכון, למה בעצם לוותר על כמה לקוחות פוטנציאלים נוספים שיכולים להגיע דרך האתר? הקמת אתר תדמיתי פשוט יחסית אינה סיפור יקר, ואפשר לתחזק אותו בעלות נמוכה יחסית. אפילו אתר סטטי שלא מתעדכן לעתים קרובות יכול להביא לקוחות חדשים מדי פעם. אתם מכירים עסקים שיוותרו מראש על לקוחות נוספים?

מעבר לכך, אתר תדמיתי לא משמש רק כערוץ פרסומי. האינטרנט הוא כלי לחיפוש מידע. כאשר לקוחות רוצים לברר משהו על העסק שלכם, הם יפנו לגוגל ויעשו חיפוש. אבל אין לכם אתר אינטרנט, אז מה הם ימצאו? התשובה – הם ימצאו מה שאחרים כתבו עליכם. לטוב ולרע. כתבות באתרי חדשות, פוסטים משמיצים בפייסבוק או סתם אינדקסים ישנים עם מידע שגוי וטלפון שלא פועל כבר מזמן. הנראות והתדמית של העסק שלכם חשובה לא פחות מהיכולת שלכם לשמור על תזרים מזומנים, וכאשר אין לכם "עוגן" בדמות אתר אינטרנט, אתם חשופים לבעיות תדמיתיות, ואתם לא שולטים בשיח האינטרנטי על המותג או החברה שלכם.

עמוד פייסבוק, אגב, בהחלט לא יכול להיות הערוץ השיווקי היחידי או המוביל שלכם. עמוד פייסבוק הוא נכס דיגיטלי בהשאלה, במקרה הטוב. פייסבוק יכולה לסגור אותו בכל רגע נתון, אין לכם יכולת לגבות אותו והוא גם לא מתאנדקס טוב בגוגל. מוטב לא להיות תלויים בחסדיו של מארק צוקרברג, ולהקים אתר תדמיתי עצמאי שישמש אתכם לתקשורת עם הלקוחות ולשמירה על התדמית שלכם באינטרנט.