בינה מלאכותית בשיווק דיגיטלי – טרנדים לשנת 2023

סוף 2022 סימן זינוק משמועתי באינטרגרציה של בינה מלאכותית בחיי היום יום שלנו. כלים מדהימים כמו ChatGPT ו-DALL-E 2 פרצו לחיינו, ואנשים מוצאים שימושים נפלאים ל-AI – מכתיבת שירים ועד לתכנות. מגמה זו תימשך ותתעצם בשנת 2023, ובינה מלאכותית תמלא תפקיד גדול עוד יותר בפרסום ובשיווק.

בינה מלאכותית הפכה לחלק חשוב מתחום השיווק הדיגיטלי, וחוללה מהפכה בתחום באמצעות היישום שלה בטכנולוגיות שונות. שימוש ב-AI לניתוח והבנת נתונים מאפשר לזהות מגמות בשוק בצורה מדויקת יותר, ולהשתמש במידע לתכנון קמפיינים, יצירת תוכן, ניהול אתרים ועוד. למידת מכונה ו-AI נכנסים לשימוש יותר ויותר כאמצעי למקסום יעילות, חיסכון במשאבים ובזמן עבור משווקים דיגיטליים ומותגים.

ל-AI בשיווק דיגיטלי יש מספר השפעות בולטות על הפונקציונליות של קמפיינים שיווקיים, כולל:

 • החזר טוב יותר על השקעה (ROI): בינה מלאכותית יכולה לסייע בקבלת החלטות מושכלות יותר בנוגע לקמפיינים שיווקיים דיגיטליים, ולעזור לפתח תוכן טוב יותר. בנוסף, אסטרטגיות שיווק המסתייעות בבינה מלאכותית יכולות לעזור למפרסמים להגיע לקהל היעד המתאים.
 • תוצאות שיווק משופרות: באמצעות שימוש במחקר מבוסס-נתונים, בינה מלאכותית יכולה לסייע בפיתוח אסטרטגיית שיווק מתאימה יותר עבור חברות גדולות ועסקים קטנים.
 • פרודוקטיביות: ניתן לבצע דיגיטציה ואוטומציה של מגוון משימות מייגעות באמצעות יישום בינה מלאכותית, וכתוצאה מכך להגביר את היעילות. על ידי ייעול התפעול והפחתת עלויות, בינה מלאכותית יכולה לתרום להגדלת ההכנסות ולהפחתת ההוצאות עבור עסקים.
 • ניתוח קהל: AI יכול לנתח מידע כדי לחזות את דפוסי הקנייה והפעולות של צרכני היעד, לשפר את חווית המשתמש ולספק להם בדיוק את מה שהם רוצים.\
 • יתרון תחרותי: הבנה וניצול של התובנות של בינה מלאכותית בפעילות עסקית יכול להוביל לקבלת החלטות טובה יותר, עלויות נמוכות יותר, ירידה בסיכון, זמן הגעה מהיר יותר לשוק ויתרונות נוספים על פני מתחרים.

הנה כמה שימושים מעניינים של AI בשיווק דיגיטלי:

צ'אטבוטים המופעלים על ידי AI

צ'אטבוטים הם תוכנה המחקה שיחה אנושית כדי ליצור אינטראקציה עם משתמשים. הם יכולים להגיב לקלט של משתמשים במגוון דרכים, כגון מתן מידע או הפנייתם למשאבים אחרים, בהתבסס על הבחירות או הבקשות של המשתמש.

חלק מהצ'אטבוטים מופעלים על ידי AI בעוד שאחרים מתוכנתים עם קבוצה של תגובות שנקבעו מראש. אפילו לא צריך ניסיון בתכנות כדי ליצור צ'אטבוטים בסיסיים.

צ'אטבוטים משמשים לשירות לקוחות במקרים רבים, אך ניתן להשתמש בהם גם לשיווק. טכניקה זו תפסה תאוצה לאחר שפייסבוק איפשרה שילוב בוטים במסנג'ר שלה. לפני כן, הרבה הודעות מדפי פייסבוק לא נוצלו לשיווק, ושאלות וחששות של לקוחות נענו לעתים רחוקות או באיטיות רבה על ידי העסקים שמפעילים את העמודים. אסטרטגיית שיווק של צ'אטבוט מאפשרת לבקשות שירות לקוחות לקבל מענה באופן מיידי, ויכולה גם לסייע ביצירת לידים ומכירות. צ'אטבוטים של AI יכולים לעזור ללקוחות לבחור מוצר ספציפי, להמליץ על מוצרים נוספים, לעזור בשאלות ועוד. הם, כמובן, הרבה יותר זולים משימוש באדם אמיתי כדי להגיב לשאלות של לקוחות.

רק זכרו, אל תתנו לצ'אטבוטים להשתלט על כל השיווק שלכם. אסטרטגיה מוצלחת צריכה לכלול מגע אנושי. אוטומציה היא נהדרת, אבל היא לא צריכה להיות הדרך היחידה שבה אתה מתקשר עם לקוחות.

כמו כן, היזהרו לא להשתמש יתר על המידה בצ'טבוט ככלי שיווקי. למרות שזהו כלי רב עוצמה שיכול לעזור לכם לשלוח הודעות ישירות ללקוחות, השימוש בו יותר מדי יכול להיות מעצבן. יותר מדי הודעות, ואנשים יתחילו לסמן אותן כספאם.

AI בשיווק באמצעות דואר אלקטרוני (אימייל מרקטינג)

בינה מלאכותית מאפשרת למשווקים להתאים אישית קמפיינים שיווקיים בדוא"ל, ובכך להעלות את היעילות של מסעות הפרסום השיווקיים לקידום אתרים, באמצעות ניתוח ויישום נתוני התנהגות המשתמשים. AI מאפשרת ליצור מיילים בתגובה לפעולות ספציפיות, מה שמאפשר למותגים להגיע לקהל היעד שלהם בצורה מדויקת. על ידי ניתוח התנהגות והעדפות לקוחות, שיווק בדוא"ל בעזרת בינה מלאכותית מאפשר התאמה אישית של המידע, המוביל למשלוח תוכן רלוונטי לתיבות הדואר הנכנס של הצרכנים, ושיפור מדדי שיווק באימייל כגון שיעורי פתיחה וקליקים.

השימוש ב-AI בשיווק באמצעות דואר אלקטרוני מתמודד גם עם האתגר של קביעת זמן השליחה האופטימלי על ידי ניתוח היסטוריית פעילות המנויים, תוך התחשבות בגורמים כמו אזורי זמן, זמינות והרגלים ייחודיים של הנמענים.

מחוללי תמונות בינה מלאכותית

אחד הטרנדים החמים ביותר של תוכן AI בשנת 2023 הוא מחוללי תמונות. המנועים המובילים הם Midjourney, DALL-E 2 ו-Stable Diffusion. השימוש מתעתע בפשטותו – נותנים ל-AI פקודת טקסט (פרומפט), והוא מייצר תמונה. למשל, זה מה שמקבלים כשמבקשים ממידג'ורני תמונה של AI בשיווק דיגטלי:

AI בשיווק דיגיטלי

מחוללי תמונות AI אלה הם יותר מסתם כלי מהנה. ניתן להשתמש בהם להפקת תמונות מלאי מקוריות, באנרים, פלטות צבעים עבור מעצבים ואפילו לוגואים ודפי נחיתה ואתרי אינטרנט מעוצבים במלואם. הכלים האלה עדיין לא מושלמים, אבל הם מתקדמים בצעדי ענק, ואתם הולכים לראות אותם בשימוש בשפע בשנים הקרובות.

כתיבת תוכן על ידי בינה מלאכותית

טרנד רותח נוסף בשיווק בינה מלאכותית הוא מחוללי טקסט. השם הגדול ביותר הוא כרגע ChatGPT, אבל יש שחקנים נוספים על הבמה הזו, כולל ChatGPT, Jasper, Writer, Hemingway ו- Grammarly (המשמשים בעיקר לעריכה).

האפשרויות הן כמעט אינסופיות. AI יכול לחסוך לך טונות של זמן וכסף על ידי כתיבת פוסטים, קופירייטינג למודעות ודפי נחיתה, ניוזלטרים ואפילו ציוצים או פוסטים לפייסבוק. הכלים האלה רחוקים מלהיות מושלמים, אבל הם מהווים תוספת נהדרת לארגז הכלים השיווקי הדיגיטלי.

שאלנו את ChatGPT: "איך אתה יכול לעזור לי בשיווק דיגיטלי?". הנה מה שה-AI ענה, בתרגום זריז:

אני יכול לעזור לך בכמה דרכים בשיווק דיגיטלי. הנה כמה דוגמאות:

 • מחקר: אני יכול לעזור לך לחקור מגמות בתעשייה, מתחרים וקהלי יעד כדי ליישר את אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלך.
 • יצירת תוכן: אני יכול לעזור לך לייצר רעיונות וליצור תוכן איכותי ומותאם לקידום אתרים כגון פוסטים בבלוג, מאמרים ופוסטים במדיה חברתית.
 • קופירייטינג מודעות: אני יכול לעזור לך לכתוב עותק מודעה משכנע עבור מסעות פרסום בתשלום בפלטפורמות שונות (כגון Google Ads, Facebook Ads וכו')
 • שיווק בדוא"ל: אני יכול לעזור לך ליצור ולבצע אופטימיזציה של מסעות פרסום בדוא"ל, כולל כתיבת שורות נושא משכנעות ועותק דוא"ל.
 • אנליטיקה: אני יכול לעזור לך לנתח נתונים ממאמצי השיווק הדיגיטליים שלך ולספק תובנות לשיפור האסטרטגיה והטקטיקות שלך.
 • אופטימיזציה של דפי נחיתה: אני יכול לעזור לך לנתח את דפי הנחיתה שלך לצורך אופטימיזציה להמרה, ולוודא שחווית המשתמש מתאימה.

חשוב להזכיר שאמנם אני יכול לתת לכם הצעות, רעיונות ודוגמאות, אבל בהתאם למשימה, יכול להיות שתעדיפו לעבוד עם אדם עם ידע וניסיון ספציפי בתחום, ולהשתמש בעזרתי כהשלמה.