הזנת תוכן באתר

הזנת תוכן באתרי אינטרנט – למה זה חשוב?

הזנת תוכן באתר – נשמע כמו פעולה די פשוטה וזניחה, לא? למה בכלל צריך איש מקצוע בשביל זה? הרי כל אחד יכול להזין תוכן בעצמו באתר, במיוחד כאשר קיימות בשוק מערכות ניהול תוכן כל כך קלות לשימוש.

נכון מאוד, כל אחד יכול להזין תוכן באתר. טכנית. זה לא מסובך ולא דורש מיומנות ברמה של פיזיקה גרעינית. אז למה בכל זאת עדיף להשאיר את הזנת התכנים למישהו מקצועי מתחום ניהול האתרים? פשוט, כי גם לפעולה פשוטה לכאורה כמו הזנת תוכן יש משמעויות רבות – מחוויית המשתמש ועד דירוג האתר במנועי חיפוש. הזנת תוכן רשלנית ולא נכונה יכולה לפגוע באתר שלכם וחשוב להקפיד שהיא תתבצע בצורה מיטבית.

יש לכך כמה סיבות:

  1. נראות האתר – תמונות מטושטשות, טקסט ב"חתיכה" אחת ללא פסקאות, רווחים מוזרים ועוד – אלה סממנים של הזנת תוכן גרועה, שפוגעת משמעותית בנראות האתר. לגולש לא נוח לקרוא טקסט לא מסודר, ואף אחד לא מתרשם מתמונות גרועות או מפוקסלות – והן בוודאי לא יעזרו לכם למכור שום דבר. הזנת התוכן משפיעה על איך שהאתר נראה, וזה גורם חשוב בחווית המשתמש וביכולת שלכם לקדם את המוצרים או השירותים שלכם.
  2. מהירות עליית האתר – הזנת תוכן שמבוצעת ללא הקפדה על כללים בסיסיים כמו הקטנת תמונות ושימוש מינימלי במדיה וסקריפטים, תגרום לכך שהאתר יהיה איטי. גוגל לא אוהב אתרים איטיים, וגם הגולשים לא מחבבים אותם. הזנת תוכן בהחלט יכולה להשפיע על מהירות עליית האתר.
  3. התאמת התוכן למובייל – גישת ה-Mobile first מובילה את התחום של ניהול אתרים כבר זמן רב, ובצדק. רוב הגולשים צורכים מידע בסלולרי, ורוב הכניסות לאתר ממוצע מגיעות מסמארטפונים. כשמזינים תוכן באתר, חשוב להקפיד במיוחד על נראות התוכן במסכים קטנים, כמו מסכי טלפונים ניידים, ולבצע התאמות במידת הצורך, על מנת שהתוכן ייראה טוב בסמארטפון. שימו לב, לא מספיק לוודא שעיצוב האתר מותאם למובייל, גם בהזנת תוכן יש לוודא שהכל נראה טוב במסך הסלולרי.
  4. קידום האתר – גם אם התוכן כתוב בצורה מושלמת לפני שהוא מוזן לאתר, זה לא מספיק לזרוק אותו לתוך מסך העריכה וללחוץ "פרסום". כאשר מבצעים הזנת תוכן באתר, צריך להקפיד על הזנת כותרות נכונה, לינקים שבנויים על פי המטרה שלהם, כתיבת טייטלים לתמונות, הזנת מילות מפתח מתאימות, הדגשה במקומות הנכונים ועוד. הזנת תוכן מקצועית יכולה בהחלט לסייע לקידום האתר – המורכב מהקפדה על הרבה פרטים קטנים.

זקוקים לשירותי תוכן לאתר שלכם? ניהול תוכן מקצועי – לשירותכם!