אחסון אתר

החלפת אחסון לאתר אינטרנט – מתי כדאי להעביר את האתר לאחסון חדש?

שרת האחסון (הוסטינג) הוא הבית של האתר, התשתית והיסודות שלו. עם זאת, יש נטייה לשכוח את חשיבותו לאחר הרכישה הראשונית, מכיוון שבדרך כלל אין צורך להתעסק עם האחסון לאחר הקמת האתר, אלא אם כן יש תקלות מרובות. ובכל זאת, מדי פעם עולה השאלה – האם צריך להחליף אחסון לאתר האינטרנט? מתי כדאי לעבור לספק אחסון אתרים אחר?

מאמר זה רלוונטי כמובן רק למי שמאחסן אתר בקוד פתוח באופן עצמאי. אם יש לכם אתר וויקס, אתם לא יכולים להחליף ספק אחסון, אלא צריכים להקים אתר חדש על מערכת אחרת (מומלץ להימנע מאתרי וויקס).

מתי צריך להעביר את האתר לאחסון חדש?

  1. האם יש תקלות מרובות באתר? האם האתר לא עולה או נתקע לעתים קרובות, למרות שהמערכת וכל התוספים מעודכנים ומתוחזקים? האם יש שגיאות בהעלאת קבצים או מקרים רבים בהם רואים מסך שגיאות של השרת כאשר מנסים לגשת לאתר? אם יש לכם תקלות שרת מרובות, שבוודאות לא מתרחשות בגלל האתר עצמו או המערכת שלו, כנראה שזה הזמן להחליף את האחסון.
  2. שירות לקוחות איטי או גרוע – לא עונים לטלפון וחוזרים למייל אחרי יומיים? מדברים איתכם בצורה לא נעימה ולא אדיבה? כנראה ששירות האחסון הזה לא מוצלח, מכיוון שהוא מנוהל בצורה גרועה. כשנותנים לכם שירות רע, אין סיבה שתישארו בסביבה. קפלו את האתר ועברו להוסטינג אחר.
  3. האתר איטי – איטיות של אתר אינטרנט יכולה להיגרם מסיבות רבות. אם הנושא נבדק על ידי מומחה בתחום, ונאמר לכם שהבעיה היא באחסון, מומלץ כמובן לעבור להוסטינג אחר.
  4. אין עדכונים ושדרוגים – טכנולוגיית אתרי האינטרנט מתקדמת ומשתנה בקצב מהיר, ושרתי האחסון צריכים להתאים את עצמם למציאות המשתנה. אם מערכת ניהול התוכן שלכם מתחילה לעשות בעיות, מכיוון שהיא מתקדמת מדי לשרת שעליו יושב האתר, זה בהחלט הזמן לעבור לאחסון אתרים אחר.
  5. האתר נפרץ לעתים קרובות – שוב, בהנחה שהבעיה לא במערכת וורדפרס לא מעודכנת או תוספים ישנים, אם האתר נפרץ לעתים קרובות, כנראה שיש חולשה בשרת וכדאי לעבור לשירות הוסטינג חדש

החלפת אחסון לא אמורה להיות פעולה מסובכת. צריך לגבות את כל התכנים, לוודא שיש לכם גישה לדומיין ולהעביר את כל החומרים בצורה מסודרת לפני שמעדכנים את הדומיין בנתוני האחסון החדש. לצורך כך תוכלו להיעזר בשירותים של האחסון החדש שאליו נרשמתם, או לפנות לניהול אתרים מקצועי.