כמה זמן לוקח לבנות אתר אינטרנט?

לפני שמתחילים תהליך של ניהול אתרים, צריך כמובן לבנות אתר אינטרנט. אחת השאלות הנפוצות ביותר בתחום היא "כמה זמן לוקח לבנות אתר אינטרנט"?

התשובה תלויה במספר גורמים:

  • מורכבות האתר – יש הבדל משמעותי בין הקמת אתר תדמיתי קטן ובין פיתוח אתר תוכן גדול או אתר חנות עם אלפי מוצרים.
  • אפיון האתר – במקרים רבים מדלגים על תהליך אפיון אתר, במטרה לחסוך זמן וכסף. אולם, בניית אתר ללא אפיון מסודר עלולה דווקא לעכב אותו ולגרור תיקונים ושינויים רבים תוך כדי עבודה. אפיון שטחי או עבודה ללא אפיון יגרמו בדרך כלל לזמני בניית אתר ארוכים יותר.
  • איכות ומיומנות בונה האתר – בונה אתרים מנוסה ומיומן יכול לבנות אתר טוב במהירות רבה יחסית. כדאי לזכור את החוק: "זול, מהר, איכותי – תבחרו שניים". בניהול עסקים, קוראים לזה "משולש ניהול הפרויקטים", וצריך לבחור שניים מהאלמנטים האלה. אי אפשר לקבל את שלושתם ביחד.
  • שיתוף פעולה של הלקוח – תהליך הקמת אתר נתקע במקרים רבים דווקא בגלל שהלקוח לא מספק מענה מהיר לשאלות ולא מקבל החלטות בזמן. אם אתם רוצים אתר במהירות, הקפידו להיות זמינים ושתפו פעולה בצורה מיטבית עם מפתח האתר.

אפשר להקים אתר גם ביום עבודה אחד. השאלה היא, האם זה יהיה אתר טוב שישרת את הצרכים שלכם? בדרך כלל, הקמת אתר תדמיתי לוקחת כשלושה שבועות עד חודש, בהנחה שאין בעיות מיוחדות. הקמת אתר תוכן גדול ומורכב יכולה לארוך מספר חודשים. אתר חנות אפשר להקים תוך חודש-חודשיים, תלוי בעיקר בכמות המוצרים ובמורכבויות הנדרשות.