איך יודעים שהגיע הזמן להחליף חברת אחסון אתרים?

כשמדברים על ניהול אתרים, אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא התשתית של האתר, כלומר השרת שעליו הוא יושב. החברה שאיתה אתם בוחרים לאחסן את האתר שלכם היא גורם חשוב בהצלחה או בכשלון של האתר שלכם. לא משנה אם תבחרו אחסון אתרים בישראל או בחו"ל – יש חשיבות גבוהה לעבודה עם חברת אחסון איכותית ויציבה.

תקלות באתר אינטרנט הן עניין שבשגרה. חשוב לדעת ולהבין מתי הבעיות נובעות מהאחסון, ומתי בוודאות אתם צריכים להחליף חברת אחסון אתרים. זכרו שקל מאוד להעביר אתר מאחסון לאחסון, ולא צריך להיבהל מהתהליך. לרוב, חברת האחסון החדשה תשמח לעשות עבורכם את ההעברה, והגולשים שלכם אפילו לא ירגישו שהמעבר התרחש, מכיוון שהאתר לא יירד מהאוויר בזמן הזה.

חוסר זמינות ושירות לקוחות לקוי

בניגוד לתקלות סטנדרטיות באתר, את התקלות שמקורן בשרת האחסון אתם לא יכולים לתקן לבד. אחסון אתרים איכותי ייתן לכם מענה בכל שעה משעות היממה, בפורמט כלשהו. לרוב לא צריך שחברת האחסון תהיה זמינה בטלפון, אבל בוודאי שהיא צריכה להציע ערוצי תקשורת זמינים אחרים, כמו מייל או צ'אט. אם אתם שולחים מיילים ומקבלים מענה אחרי יום-יומיים, סימן שהגיע הזמן להחליף חברת אחסון. המענה צריך להיות מיידי, גם אם הפתרון לתקלה לוקח קצת זמן.

וכמו בכל חברה אחרת – אם אתם מרגישים שבאופן כללי שירות הלקוחות לקוי ולא מנומס, כדאי לעבור לאחסון חדש.

נפילות חוזרות ונשנות של שרת האחסון

תקלות קורות. אין מה לעשות ואף אחד לא יבטיח לכם 100% זמינות של האתר שלכם, פשוט מפני שיש יותר מדי גורמים שמפריעים ויכולים לשבש את הפעילות של האתר. אם אתם מתפעלים אתר אינטרנט לאורך זמן, סיכוי סביר שנתקלתם בבעיה של שרת שנפל. במצב כזה, האתר שלכם לא זמין, ואפילו לוח הבקרה של השרת לא עובד. אין לכם הרבה מה לעשות מלבד לפנות לחברת האחסון ולחכות שיטפלו בעניין. לפעמים, כשמדובר באחסון שיתופי, מדובר בתקלה שנובעת ממשתמש בעייתי בשרת ספציפי. לפעמים יש תקלת תקשורת בחוות שרתים מסוימות, ולפעמים בעיות חומרה גורמות לנפילה של השרתים.

איך יודעים שהתקלה בשרת ולא באתר? לרוב, אם תנסו להיכנס לאתר, תקבלו הודעת שגיאה שמתחילה בספרה 5. למשל, 500 Internal Server Error – קוד תקלה שמעיד על בעיה פנימית בשרת. דוגמא נוספת לקוד שגיאת שרת, היא 504 Gateway Timeout. בכל מקרה, לא סביר שתוכלו להבין בעצמכם מה קורה, ואתם צריכים את תגובת חברת האחסון.

נפילה אחת שמתרחשת פעם בכמה חודשים או יותר, היא בוודאי לא סיבה להעביר את האתר, אבל אם השרתים של החברה נופלים דרך קבע, ולזמן ממושך – זה אומר שהאתר שלכם לא יהיה זמין לגולשים ולמנועי חיפוש לאורך זמן, והעסק שלכם ייפגע. במצב כזה – מומלץ לא לחכות ולהחליף אחסון.

כשלאתר שלכם אין גיבוי

פרמטר חשוב בבחירת חברת אחסון הוא נושא הגיבויים. חשוב לבדוק איך מנוהלים הגיבויים, מתי הם מבוצעים ועל ידי איזו תוכנה, והיכן הם נשמרים. חברת אחסון אתרים איכותית תבצע עבורכם גיבויים אוטומטיים על בסיס יומיומי, תשמור אותם לפחות חודש אחורה, ותדאג לגיבוי על שרת נוסף, למקרה של מחיקת נתונים.

לצערנו, הפרקטיקות האלה לא נפוצות בישראל. כבר ראינו מקרים של חברות אחסון (כמו סייברסרב ובוקס), שבהם אתרים רבים נמחקו עקב תקלה, ולמרות שהחברות טענו שיש גיבויים – בפועל התברר שהגיבויים נמחקו ביחד עם האתרים, או שלא היו גיבויים בכלל. מי שאיחסן אתרים בחברות האלה, נאלץ לנסות ולשחזר את האתר שלו בעצמו. חשוב תמיד לבצע גיבויים עצמאיים, בכך אין ספק, אבל בכל מקרה – אם אתם רואים שחברת האחסון לא מתייחסת ברצינות לגיבויים, פשוט עברו למקום אחר.

פריצות ובעיות אבטחה

איומי אבטחה על אתרי אינטרנט הם דבר שבשגרה. לרוב מדובר על פריצות סטנדרטיות של השחתה או שתילת לינקים ספאמיים, אבל לעתים גם מדובר במחיקת אתרים של ממש. אין ספק שזה יכול לקרות בכל מקום, לכל שרת ולכל חברת אחסון. גם כאן, התדירות היא עניין חשוב. פריצה אחת – מילא. פריצה שנייה – תתחילו לחשוב על פתרונות. יותר מזה? קפלו את האתר שלכם ועברו לאחסון אחר.

חוסר שקיפות בזמן טיפול בתקלות

האתר נפל ונמצא למטה כבר הרבה זמן. חברת האחסון עונה לכם בהתחמקויות ותירוצים, והבעיה לא נפתרת? אתם מרגישים שמורחים אתכם ולא מספרים לכם את כל הסיפור? אתם מתחילים לשמוע על בעלי אתרים נוספים שסובלים מתקלות ולא מבינים מה קורה? אל תחכו – החליפו חברת אחסון באופן מיידי. חוסר שקיפות ושקרים ללקוחות הם אינדיקטור ברור של חברה גרועה, ואין לכם ולאתר שלכם מה לחפש שם.