למה אתם לא מקבלים לידים מהאתר שלכם?

אתר טוב הוא לא דבר מובן מאליו. תחום בניית האתרים פרוץ ומלא בחאפרים. בעלי עסקים מחפשים את האופציה הזולה ביותר לבניית אתר, ועובדים עם אנשים חסרי ניסיון וידע, שלא מקפידים על הפרטים הקטנים.

האתרים אולי נראים טוב (וגם זה נתון לוויכוח מקצועי), אבל ברובם מתפקדים בצורה גרועה. אחת הבעיות העיקריות שבעלי עסקים מתלוננים עליה, היא העובדה שלמרות ש(אולי) יש טראפיק באתר, לא מגיעים ממנו לידים – כלומר, אין פניות מהאתר.

למה זה קורה?

יש הרבה סיבות לכך שלא מגיעים לידים מאתר תדמיתי או אתר מכירות, אבל הפעם נתמקד בסיבה אחת פשוטה, שקשורה לעמוד צרו קשר באתר.

בעמוד צרו קשר יש, בדרך כלל, פרטי התקשרות שונים, כמו טלפון, כתובת, פקס וכמובן – דואר אלקטרוני ו/או טופס יצירת קשר.

בחלק לא קטן מהמקרים, תופתעו בוודאי לשמוע, כתובת האימייל המופיעה באתר כתובה בצורה שגויה! ייתכן שכלפי חוץ נראה כתובת תקינה, אולם כאשר הגולש מקליק על הכתובת כדי לשלוח מייל (מה שבדרך כלל יפתח את תוכנת המייל שלו במחשב או בטלפון), הכתובת שהוזנה בקוד שגויה. רוב השולחים לא ישימו לכך לב, והמייל יישלח לכתובת לא נכונה. לעתים תוחזר מיד הודעת שגיאה, ולעתים גם זה לא יקרה. בחלק ניכר מהמקרים, מפתחי האתר שכחו לעדכן את כתובת ברירת המחדל שמופיעה בחלק מהתבניות, ואז הגולש מנסה לשלוח למייל לא קיים (למשל, info@example.com – כתובת דמה נפוצה). לפעמים חלה שגיאת הקלדה במייל עצמו ולעתים יש תווים מיותרים או ג'יבריש בכתובת המייל, בשל הזנת קוד לא נכונה או העתקת טקסט ללא ניקוי.

באופן דומה, התקנה שגויה של טופס צרו קשר, ואפילו סתם חוסר תשומת לב בהזנת ההגדרות שלו, יכולה לגרום לכך שמיילים לא יגיעו מהאתר.

ניהול אתרים מקצועי היה פותר את הבעיה, מכיוון שבמסגרת זו האתר נבדק ומנוטר באופן שוטף. אולם, מרבית אתרים אלה לא מנוהלים, או "מנוהלים" על ידי מישהו בחברה, שזה לא תפקידו המרכזי. אף אחד לא שם לב שמיילים לא מגיעים מהאתר, מכיוון שאף אחד לא מתחזק את האתר בשוטף, מלבד הזנת תכנים רנדומלית במקרה הטוב.

בכל המקרים הללו, התוצאה היא אותה תוצאה – מיילים לא מגיעים מהאתר והלידים שלכם הולכים לאיבוד.

מומלץ לבדוק את פרטי יצירת הקשר באתר שלכם מדי פעם, ואף להקליק על קישורים וכפתורים שונים, כדי לראות שהכל עובד בצורה תקינה.

והכי מומלץ – קחו לעצמכם שירות ניהול אתרים, וחסכו זמן, עצבים ולידים יקרים.