עדכון תוספי וורדפרס

למה חשוב לשדרג את תוספי הוורדפרס באתר?

וורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר לניהול אתרים באינטרנט כיום. מדובר במערכת ניהול תוכן שהחלה כמערכת פשוטה לבלוגים, והיום בונים איתה אתרים מורכבים, אתרי סחר, מגזינים גדולים ועוד. בעלי עסקים רבים מנהלים את האתר שלהם באופן עצמאי באמצעות וורדפרס.

אחד היתרונות הגדולים של המערכת הוא כמות התוספים החינמיים העצומה שזמינה לכל דורש. ניתן למצוא פתרון לכמעט כל פונקציונליות נדרשת לאתר באמצעות התוספים של וורדפרס – מטופס צור קשר, דרך תוספי SEO ועד תוספי אבטחה והגנה על האתר.

חשוב מאוד לשדרג את התוספים באתר על בסיס קבוע, גם אם לא מעדכנים או משתמשים באתר לעתים קרובות. הסיבה העיקרית היא אבטחה – תוספים ישנים ולא מעודכנים עלולים להיות חשופים לפרצות אבטחה, ואף אחד לא רוצה לקום בבוקר ולגלות כי אתר הוורדפרס שלו נפרץ. מי שעוקב אחרי חדשות ועדכונים בתחום אבטחת המידע בכלל ואתרי וורדפרס בפרט, יודע שתוספים נפרצים חדשות לבקרים, ולפעמים נדרשים אפילו מספר עדכונים כדי לטפל בבעיה. יתרה מכך, בחלק ניכר מהמקרים, הפריצות מתבצעות דווקא לתוספים פופולריים, עם מיליוני התקנות, מכיוון שכך זה מאפשר לפורצים לחדור לכמות גדולה של אתרים בבת אחת.

עוד סיבה לעדכון תוספים באתרי וורדפרס על בסיס קבוע – תאימות. וורדפרס מתעדכנת לעתים קרובות, וכך גם הטכנולוגיה של השרתים והקוד באופן כללי. מכיוון שכך, תוספים שלא מתעדכנים בתדירות סבירה, נשארים מאחור, ולאורך זמן עלולים להפסיק להיות מתאימים לגירסת האתר העדכנית, ואף לגרום לבעיות. ניהול אתרים מקצועי דורש טיפול שוטף ובקרה על התוספים באתר.

מלבד האופציה של עדכון תוספים ידני, ניתן לקבוע בוורדפרס כי התוספים באתר יעודכנו באופן אוטומטי. כדי לעשות זאת, פשוט היכנסו בתפריט הראשי של וורדפרס לאופציית "תוספים". ברשימת התוספים תוכלו לראות את האפשרות "הפעל עדכונים אוטומטיים" ליד כל תוסף. הקליקו על הלינק והתוסף יתעדכן אוטומטית.

מישהו מטפל באתר שלכם? אם לא – אתם צריכים שירותי ניהול אתרים. צרו קשר עכשיו!