מתי צריך להחליף חברת ניהול אתרים?

לא פשוט למצוא ניהול אתרים איכותי, ובוודאי לא ניהול אתרי אינטרנט שכולל גם קידום במנועי חיפוש. אז עשיתם את המחקר שלכם, דיברתם, חיפשתם, בררתם הצעות מחיר, ובסוף בחרתם והתחלתם לעבוד. הזמן עובר, הכסף יוצא – אבל תוצאות אתם לא מקבלים. האם זה חוסר סבלנות או שבאמת הגיע הזמן להחליף את חברת ניהול האתרים שלכם? איך יודעים? הנה כמה סימנים שמעידים על כך שכנראה צריך לחפש מישהו אחר שינהל לכם את האתר.

התוצאות לא מגיעות במסגרת הזמן שנקבעה

קידום אתר לוקח זמן, ואת זה יגיד לכם כל מי שעוסק ב-SEO. גם לא תמיד אפשר לחזות במדויק מתי תתחילו לראות תוצאות. עם זאת, תזוזה ושינויים כלפי מעלה צריכים להתרחש בתוך מסגרת זמן סבירה שנקבעה מראש. אם אתם לא רואים את התזוזות האלו, או שיותר גרוע – לא דיברו איתכם בכלל על מסגרת זמן, כנראה שהגיע הזמן למצוא מישהו אחר שינהל ויקדם את האתר.

טעויות בתוכן

כולנו בני אדם וחשופים לטעויות. אבל חברת ניהול תוכן או ניהול אתרים, אמורה לצמצם את הטעויות הללו למינימום. יש כל מיני סוגים של טעויות: שגיאות כתיב וניסוח (מעידות על רמה נמוכה של יוצר/ת התוכן), שגיאות בלינקים (לינקים שבורים, הפניה למקומות לא נכונים), שימוש לא נכון או מוגזם במילות מפתח, תוכן גרוע ומזלזל באופן כללי, תוכן שטחי שלא תורם כלום למשתמש או לאתר שלכם, תוכן שלא מדבר בשפת המותג שלכם, תוכן שלא מעוצב בצורה נכונה לקריאה באינטרנט ולא לוקח בחשבון משתמשים בסלולרי ועוד.

יותר מדי טעויות לאורך זמן יעלו לכם ביוקר. ובכלל, למה שתרצו לעבוד עם מישהו שלא מקפיד על קוצו של יו"ד? זה סימן לחוסר מקצועיות וחוסר אכפתיות.

חוסר תקשורת

ניהול אתרים יכול להתבצע גם בלי שתדברו כל שני וחמישי עם החברה שמבצעת אותו עבורכם. קידום לוקח זמן, אלה תהליכים, ולא צריך כל יום שיחת טלפון ארוכה כדי לדבר על האתר. עם זאת, אתם כן צריכים לשמוע מחברת הקידום והניהול שלכם – מה קורה ומה חדש, איפה מתקדמים ואיפה נתקעים, איזה תוכן הם צריכים ממכם, רעיונות שיש להם, ניתוח נתונים ועוד.

אם אתם לא מקבלים דיווחים, או נתקלים בדממה כשאתם מבקשים כאלה – מהרו והחליפו את חברת ניהול האתרים שלכם.

אי עמידה בזמנים

כמה זמן לוקח להעלות מוצרים לחנות אינטרנט? יום-יומיים? או חודש-חודשיים? ומה לגבי טיפול בתקלות? עדכונים שביקשתם? ביקום האינטרנטי, הכל עובד בקצב מהיר. אתר לא מעודכן פירושו הפסד כספי בהרבה מקרים, וכדי לקדם אתר צריך לתקתק עבודה. אם אתם מרגישים שהכל זוחל ולא קורה בזמנים שקבעתם מראש (לא נקבעו זמני תגובה? כדאי לקבוע כאלה), זה הזמן שלכם לחפש ספק חדש.

אתם חושדים שהם משתמשים בטכניקות מפוקפקות

יש יותר מדרך אחת לייצר טראפיק לאתר אינטרנט, וחלק מהדרכים הללו כוללות שימוש בטכנולוגיות שיוצרות טראפיק מזויף. זה לא מסובך ולא יקר לעשות זאת, וצריך ידע ומיומנות כדי לזהות טקטיקות כאלה. "איך אני בכלל יכולה לדעת שמרמים אותי בקידום האתר?", אתן שואלות. שאלה מוצדקת. לדעת בוודאות כנראה שלא תוכלו, אבל אתן יכולות לחשוד. למשל, אם יש עלייה פתאומית בטראפיק לתקופה מסוימת, ואז ירידה חדה בחזרה. או לחלופין – עלייה בטראפיק לאתר שלא מיתרגמת לפניות או למכירות. אם יש חשש סביר כזה, כדאי לפנות למישהו מקצועי אובייקטיבי שינסה לעזור באיתור ההונאה, אם קיימת כזו. וכמובן, אם גיליתם שמרמים אתכם – החליפו חברת ניהול אתרים בהקדם.