תחזוקת אתרי וורדפרס

ניהול אתרי וורדפרס

ניהול אתרי וורדפרס הפך כמעט לשם נרדף לניהול אתרים. כמעט כל אתר שתיכנסו אליו היום, בנוי בוורדפרס. ניהול אתרי וורדפרס מקצועי מצריך ידע נרחב במגוון תחומים של טכנולוגיה ותוכן: לא רק HTML ו-CSS בסיסיים, אלא גם PHP, אופטימיזציה והאצת אתרים, אבטחת אתרי וורדפרס, שימוש נכון בתוספים ותבניות וטיפול בתקלות באתרים כאלה. זה נכון שוורדפרס היא מערכת קלה ונוחה לשימוש, ולא צריך לדעת תכנות כדי לתפעל את האתר. עם זאת, אם אתם בעלים של אתר תדמיתי, בלוג מקצועי, אתר תוכן גדול או אתר חנות בוורדפרס, סביר להניח שתרצו קידום במנועי חיפוש ושאר שירותים שיעזרו לכם להגביר מכירות ולשווק טוב יותר. לשם כך יש צורך בניהול אתר מקצועי, וספציפית – ניהול אתרים על ידי מי שמתמחה באתרי וורדפרס.

ניהול אתרי וורדפרס – מה זה כולל?

  • תחזוקה בסיסית של האתר – זה אולי נשמע זניח, אבל מדובר באלמנט מאוד חשוב, שלמרות שהוא נעשה באופן כמעט אוטומטי בוורדפרס כיום, רבים מבעלי האתרים לא מבצעים אותו. תחזוקה בסיסית של אתר וורדפרס כוללת גיבויים, שדרוגי תוספים ותבניות, שדרוגי מערכת, הסרת תוספים והתקנתם ועוד.
  • טיפול בתקלות – גם עם ניהול אתרים מקצועי, לפעמים יש תקלות. היתרון – תיקון אתר וורדפרס באמצעות איש מקצוע יתבצע במהירות ויעילות, ויחסוך לכם הרבה זמן וכסף. גם תקלות חמורות יכולות להיות מטופלות מהר, בתנאי שהאתר מנוהל היטב ויש לו גיבויים.
  • הזנת תוכן באתר – גם כאן, תיאורטית, כל אחד יכול להזין תוכן באופן עצמאי באתר וורדפרס, באמצעות עורך ברירת המחדל או באמצעות כלים ויזואליים לבניית עמודים כמו אלמנטור. ובכל זאת, יש הבדל בין הזנת תוכן מקצועית ובין הזנת תוכן חובבנית. בנוסף, לבעלי אתרים לא תמיד יש זמן להזין תכנים בעצמם. לכן, הזנת תוכן היא חלק חשוב מניהול אתר וורדפרס, וצריכה להתבצע בצורה נכונה, שגם תסייע לקידום האתר במנועי חיפוש, תוך שימוש בכלים המתאימים הזמינים בוורדפרס. יש חשיבות לצורת הזנת הטקסטים והתמונות, מיקום הכותרות, הזנת תיאורים לטובת SEO ועוד.
  • כתיבת תוכן לאתר.
  • קידום האתר במנועי חיפוש – חלק ניכר מהפעולות שאנחנו עושים באתר הן, בסופו של דבר, לטובת הקידום שלו במנועי חיפוש (וספציפית בגוגל). הזנה וכתיבה של תכנים לאתר, אופטימיזציה ושיפור ביצועים, מעקב אחרי נתוני אנליטיקס, בניית קישורים ועוד – כל אלה הם חלק מניהול אתרי וורדפרס שוטף.
  • אבטחת אתר: הפופולריות של וורדפרס גרמה לכך שהמערכת גם מהווה מטרה מבוקשת למתקפות סייבר, פריצות, השתלת קוד זדוני ועוד. לכן, יש חשיבות גבוהה לנושא אבטחת אתרי וורדפרס. ניהול אתר וורדפרס צריך לכלול עיבוי האבטחה, מעקב אחרי החדשות הרלוונטיות בתחום וניטור האתר כדי למנוע פריצות, כמו גם תיקון מהיר של האתר במידה שהוא נפרץ.

ניהול אתרי וורדפרס מקצועי, ניסיון של מעל 25 שנה בניהול אתרים