סייטגראונד השיקה שירות לניהול חנויות עם מוצרים דיגיטליים

חברת אחסון האתרים Siteground השיקה שירות חדש לניהול חנויות עם מוצרים דיגיטליים. השירות, Easy Digital Downloads הוא הראשון מסוגו בשירותי האחסון לאתרי וורדפרס. קהל היעד של השירות הוא עסקים קטנים ויוצרים המתמחים במוצרים דיגטליים המיועדים להורדה (כמו ספרים דיגיטליים, תמונות, מוזיקה, קורסים אונליין וכו'). המטרה היא להקל על היוצרים להרים חנות למכירת המוצרים שלהם.

סייטגראונד מציעה מספר מסלולים, החל מ-3 דולר לחודש ועד 8 דולר לחודש (חבילה ללא הגבלת אתרים עם 40GB אחסון). המסלולים זהים למעשה לחבילות אחסון הוורדפרס של סייטגראונד, אבל בתוך החבילה כלולה התקנת כמה עזרים ל-EDD, כמו תבנית וורדפרס ייעודית, תוסף SEO, תוסף טפסים ועוד. המטרה של סייטגראונד היא לקצר תהליכים עבור מי שרוצה למכור מוצרים דיגיטליים ולא מתמחה בהקמה או בניהול אתרי מכירות. סייטגראונד נחשבת לחברת אחסון איכותית, המציעה שלל פתרונות מתקדמים לבעלי אתרים. החברה מארחת כיום כ-2.8 מיליון דומיינים (לא כולם אתרים פעילים מלאים).

באופן כללי, קל יותר להקים ולנהל חנות אונליין עבור מוצרים דיגיטליים, מכיוון שאין צורך בניהול מלאי או שירותי משלוחים פיזיים. עם זאת, עדיין יש צורך באלמנטים חשובים, כמו סליקה מאובטחת, מדיניות פרטיות ותנאי שימוש, אפשרות החזרה וביטול עסקה ושירות לקוחות איכותי.