קידום אתרים הניצחון המוחלט

גם בקידום אתרים, אין כזה דבר "ניצחון מוחלט"

קידום אתרים במנועי חיפוש הוא תחום דינמי ומשתנה תדיר. מדובר בטיפול ארוך ומתמשך באתר, עבודה לא ליניארית, שעם מאמצים רבים יכולה להביא לתוצאות מצוינות – אבל שום דבר לא מובטח. ראשית, זה תהליך שלוקח זמן רב, במיוחד אם לא טיפלו לפני כן באתר. יתרה מכך, אתם לא יכולים להוריד את הרגל מהגז, כי אז תאבדו את ההישגים שלכם. SEO גם לא מבטיח תוצאות, מכיוון שיש המון גורמים שמשפיעים על מצב האתר שלכם במנועי חיפוש, ובחלק ניכר מהם אתם לא שולטים – מהעדכונים של גוגל, שיכולים להעיף אתרים שלמים מהתוצאות, ועד התנהלות המתחרים.

יש הרבה "אנשי מקצוע" בתחום, שינסו למכור לכם "ניצחון מוחלט" – מקום ראשון בגוגל, תוצאות מובטחות, ביצועים מדהימים. האמת היא, שאף אחד לא יכול להבטיח לכם דברים כאלה, ומי שמבטיח – מנסה למכור לכם במקרה הטוב, ומשקר לכם במקרה הרע. עבודה טובה תשפר את מצב האתר במנועי חיפוש, זה נכון. אבל אי אפשר לחזות את השוק ואת גוגל, והשינויים הם הדבר המובטח היחידי. לא בטוח שתצליחו לנצח את המתחרים, פשוט משום שגם למתחרים שלכם יש אנשי SEO, וגם הם נמצאים במירוץ אל המקומות הראשונים בגוגל.

ויותר מזה – מקום ראשון בגוגל זה מצוין, אבל לא תמיד זה מה שיביא לכם מכירות ולקוחות, או אפילו לידים. יש מקרים שבהם התוצאה הראשונה לא מביאה הרבה טראפיק, פשוט כי זה חיפוש בנפח נמוך (כלומר, אנשים בודדים מציגים את השאילתא הזו לגוגל בכל חודש). יש מקרים שבהם האנשים שמגיעים אליכם בכלל חיפשו מידע מסוג אחר, אבל גוגל בטעות נתן להם את התוכן שלכם במקום הראשון. הם ייכנסו לאתר ויגלו שזה לא מה שהם חיפשו – וייצאו החוצה. יכול להיות שתגיעו למקום הראשון בגלל שילוב של תחרות חלשה, טריקים ושטיקים, אבל אם לא תשכילו למנף את הטראפיק, הוא יישאר בגדר טראפיק בלבד.

הקו המנחה של כל בעל עסק ואתר, צריך להיות לעשות אתר טוב עם תוכן טוב, ולא לשאוף רק ל"ניצחון המוחלט" בגוגל. את התוכן שלכם אתם צריכים לקדם במגוון דרכים, ולא להסתמך על ערוץ אחד, מכיוון שבכל רגע הערוץ הזה יכול לקרוס. מספיק לקרוא את הדיווחים ההמומים של בעלי אתרים שנמחקו לגמרי מתוצאות החיפוש בעדכון הליבה האחרון של גוגל, כדי להבין שהכל על כרעי תרנגולת (במיוחד אם אתם נוקטים בטקטיקות מפוקפקות כדי להגיע למקומות הראשונים בגוגל).

כשאתם מחפשים ניהול אתרים איכותי, שכולל בתוכו גם קידום במנועי חיפוש, מצאו מישהו שישקף לכם את המציאות ולא ימכור לכם את השמים והארץ, ולא יבטיח לכם "ניצחון מוחלט", אחרת הדבר היחידי שינוצח זה הכיס שלכם.