כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט: המפתח לקידום אתרים איכותי

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט היא אחד האלמנטים החשובים ביותר בקידום האתר שלכם. האלגוריתם של גוגל נשען על תוכן מאז ומתמיד, אולם בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי – מנוע החיפוש יודע לבחון גם את איכות התוכן באתר, ולהחליט אם הוא באמת מעניק ערך לגולש. זה אחד הפרמטרים החשובים ביותר שלפיהם גוגל שופטת את התוכן באתר שלכם. למרות זאת, בעלי עסקים רבים ממשיכים לעשות את הטעות ולחפש כמויות גדולות של תוכן זול כדי "למלא" את האתר. תוכן שנכתב עבור SEO ומנועי חיפוש כבר לא עושה את העבודה – ויכול אפילו להזיק לאתר שלכם. אתם יכולים לקנות אפילו 100 מאמרים זולים לאתר שלכם, אבל לא תהיה להם תרומה לקידום האתר אם הם לא מהווים תוכן איכותי ובעל ערך לגולשים.

כתיבת מאמרים לאתרי אינטרנט לא צריכה להיות מבוססת על כמות מילות מפתח פר מאמר. תוכן לאתר צריך להיות איכותי, מעניין, קריא ומושך תשומת לב. תוכן שגולשים ירצו לשתף ברשתות חברתיות ולקשר אליו מהבלוגים והאתרים שלהם.

איך כותבים תוכן לאתרי אינטרנט שגם יקדם את האתר?

שומרים על עקרון ה-EAT של גוגל

שלושה עקרונות חשובים מנחים את גוגל בדירוג אתרי אינטרנט – expertise, authoritativeness, trustworthiness – ראשי תיבות E-A-T. כלומר, גוגל מחפשת לגלות מה המומחיות שלכם, הסמכותיות שלכם ומידת האמינות שלכם, כשהיא מחליטה איפה התוכן שלכם צריך להתברג בחיפושים השונים. כלומר, אם האתר שלכם עוסק בשזירת פרחים, רצוי מאוד שלא תכתבו על פיזיקה גרעינית. זו גם הסיבה למה שתילת מאמרים באתרי מאמרים, שמכילים מגוון תכנים (גרועים) במאות נושאים שונים, לא שווה כלום. אתרים כאלה מזוהים על ידי גוגל כאתרי זבל, וברור לחלוטין שאינם עונים על עקרונות ה-EAT.

כותבים מדריכים ותשובות לשאלות

אנשים אוהבים מידע מועיל, ומשתמשים בגוגל לחפש תשובות לשאלות. פעם, החיפושים היו קצרים, אבל היום מנועי החיפוש מבינים את השאלות שלנו ואת הכוונה שמאחוריהן. כתבו מדריכים והסברים מפורטים על נושאים הקשורים לתחום ההתמחות שלכם, וכתבו פוסטים שהם תשובות לשאלות. תוכן כזה צפוי להיות פופולרי במנועי חיפוש, ושימושי עבור הגולשים.

כותבים הרבה ולעתים קרובות

כמות לא צריכה לבוא על חשבון איכות, אבל בימינו אין ברירה – צריך להמשיך לכתוב כל הזמן. גוגל כבר הסבירה יותר מפעם אחת, שאתר שיש בו רק עמודים בודדים, או אתר שיש בו מאמרים רבים אבל מעדכן לעתים רחוקות, לא יזכה לציון סמכותיות גבוה, במיוחד אם יש הפסקות ארוכות בהעלאת התכנים באתר. זה לא אומר שצריך לכתוב כל יום, אבל בהחלט צריך להבין שאם אתם עוסקים בתחום שיש בו תחרות רבה, אתם צריכים לייצר תכנים חדשים לאתר לעתים קרובות. תוכן לאתר אינטרנט לא חייב להיות מגילה ארוכה בכל פעם, אפשר גם לפרסם מאמרים קצרים, סרטונים וחדשות עדכניות בתחום שלכם, אבל חובה לעדכן את האתר באופן רציף ולא להפסיק.